Бетон для фундаменту – це матеріал, який часто використовується у будівництві, складається з піску, цементу, щебню, води. Цей матеріал твердне після укладання. У цій статті ви дізнаєтеся, як вибрати марку бетону, про типи фундаменту для приватного будинку, технічні характеристики бетону, а також, де купити бетон для фундаменту за найнижчою ціною в Україні.

Як вибрати марку бетону для фундаменту?

Нижче представлені марки бетону на стрічковий фундамент, які використовуються для виготовлення основи будівлі.
Марка бетону під стрічковий фундамент М100 (B7.5) призначена для створення основи з легким навантаженням – будинки з одноповерховими стінами, невеликим навантаженням на фасад.
Купити бетон з маркою М150 (В12.5) – відмінне рішення для будівель з невеликою кількістю поверхів та дач.
М200 (В15) використовується професіоналами при зведенні споруд невеликого розміру, житлових будинків, кількість поверхів яких не перевищує 5.
М250 (В20) ідеально підійде конструкціям із кількістю поверхів до 9.
М300 (В25) і вище застосовується під час будівництва великих розмірів, наприклад: інфраструктурні споруди, висотні споруди та інші.
При виборі бетону для монолітного фундаменту необхідно звернути увагу на такі параметри: кількість поверхів, матеріал, з якого буде будинок, наявність ґрунтових вод, паводки, а також характеристики ґрунту.
При зведенні кам’яних будинків з двома поверхами необхідно вибирати бетон для стрічкового фундаменту з високою маркою, а одноповерховим конструкціям з дерева підійде матеріал з низькою маркою (наприклад, М100).
Вам також варто враховувати наявність паводків, наскільки близько знаходяться ґрунтові води. Вибирайте вироби з високими марками як М350, М400 – вони практично не поглинають воду, забезпечують довговічність майбутнього фундаменту.
При будівництві на скельних ґрунтах можна купити бетон будь-якої марки, а на піщаних та глинистих – лише з високою міцністю.

beton-dlya-fundamenta

Типи бетонних фундаментів для приватного будинку

Фундамент – основна частина приватного будинку. Він виконує такі функції: розподіляє навантаження, забезпечує рівномірне осадження будинку, створює міцну, рівну основу.
При будівництві використовують 4 види фундаментів: стовпчастий, стрічковий, плитний та пальовий.

Стовпчастий є стовпами з бетону, які заглиблені в землю. Найчастіше використовується для будівництва будинків із бруса, каркасних споруд. Головні переваги – доступна вартість, швидкість будівництва.

Стрічковий – найпопулярніший варіант для приватного будинку. Він відрізняється довгим терміном служби, а також переносить великі навантаження. Зовнішній вигляд такого фундаменту нагадує бетонні стрічки, занурені в ґрунт. Стрічковий фундамент укладається на спеціальну подушку, виготовлену з піску. Бетонні стрічки розміщуються там, де будуть розташовані основні несучі стіни будинку. Недоліком є тривалість монтажу.

Палевий – це стовпи, які вбиті в землю. Головна особливість – універсальність, можна будувати будь-який будинок на будь-якому ґрунті. Палі бувають трьох видів: забивні, гвинтові та буронабивні.

Плитковий – це рівна плита з бетону, яка виступає основою для будинку. Цю плиту або трохи заглиблюють, або укладають на ґрунт. Він відрізняється високою міцністю і може використовуватися незалежно від типу грунту.
Крім цього, існують і інші різновиди фундаменту для приватного будинку: незаглиблені (трохи занурюються в ґрунт), мілкозаглиблені (занурюються в ґрунт, не більше ніж на 0.7 метра, головна перевага – економічність) і заглиблені (занурюються більш ніж на 1.5 метри, мають надійність , підходять для двоповерхових будинків із каменю).

Технічні характеристики бетону для фундаменту

Нижче наведено основні характеристики бетону для виготовлення фундаменту будинку:

  1. Призначення. Бетон буває спеціальним (декоративним) чи конструкційним.
  2. Структура – з комірчастою структурою, з пористою чи щільною.
  3. Середня густина. Бетонні вироби варіюються від особливо легких до важких.
  4. Міцність. Існують високоміцні варіанти та середньої міцності.
  5. Марка – це показник, що визначає міцність бетонного виробу на стиск через 28 днів. Існують такі маркування: М100 (B 7.5), М150 (В12.5), М250 (В20), М300-350 (В25) та вище.
  6. Клас позначається літерою і позначає міцність бетону.

Бетон для фундаменту можна купити на сайті «Промбудцентр». Тут найдоступніші на бетон для фундаменту ціни у Києві. У відділі продажів працюють висококваліфіковані фахівці, які дадуть відповідь на ваші запитання та допоможуть з вибором відповідного варіанту. Крім цього, там ви знайдете великий асортимент будматеріалів, зможете ознайомитись з умовами доставки та оплати, вибрати найзручніший варіант.