Бетон

ООО «ПромБудЦентр»Бетон – штучний кам’яний матеріал, який можна отримати в результаті твердіння спеціально приготованою і ретельно перемішаної суміші, що складається з в’яжучого матеріалу, великого і дрібного заповнювача і води, взятих у певних пропорціях (індивідуальні рецепти). До затвердіння і перетворення в кам’яний матеріал цю суміш називають «бетонної сумішшю». При необхідності або согластно будь-яких умов в бетонну суміш додають спеціальні добавки, які покращують його технологічні і структурні характеристики, наприклад, для укладання бетону в зимових умовах.

Цемент і вода є активними складовими бетону, в результаті реакції між ними утворюються так званий цементний камінь, що скріплює зерна заповнювачів у єдиний моноліт. Заповнювачі впливають на структуру і властивості бетону, змінюючи його пористість, час затвердіння, реакцію на вплив навантаження і зовнішнього середовища, а також значно зменшують деформацію бетону при твердінні. Різноманітність наповнювачів, добавок і технологічних прийомів дозволяє отримувати бетони з різними властивостями, завдяки чому бетон є основним будівельним матеріалом, який застосовують у всіх областях будівництва.

Бетон довговічний і вогнестійкий, його щільність, міцність і інші характеристики можна змінювати і отримувати матеріал із заданими властивостями. Бетонна суміш при належній обробці дозволяє виготовляти конструкції оптимальної форми з точки зору будівельної механіки і архітектури.

При зведенні будівель з бетону, його види та марки визначаються на стадії створення проекту. Для різних елементів будівельної конструкції застосовуються різні види і марки бетонів.

Основною характеристикою бетону є міцність при стисненні, яка визначає марку бетону. Бетон класифікується також за середньою густиною, виду в’яжучого речовини і призначенням. Властивості бетону залежать від його щільності, на величину якої впливає вид заповнювача і структура бетону.

  • особливо важкий – бетон щільністю більше 2500 кг / м3, що виготовляється на особливо важких наповнювачах (з залізної руди, сталевих тирси, чавунного скрапу, обрізків арматури та ін.); Його застосовують для спеціальних захисних конструкцій;
  • важкий – бетон щільністю 2200-2500 кг / м3 на піску, гравії або щебені з важких гірських порід; застосовують у всіх несучих конструкціях;
  • полегшений – бетон щільністю 1800-2200 кг / м3 його застосовують переважно в несучих конструкціях;
  • легкий – бетон щільністю 500-1800 кг / м3; на пористих заповнювачах (керамзит, спучений шлак та ін.);
  • особолегкій – бетон щільністю менш 500 кг / м3, м (пінобетон, газобетон) його застосовують головним чином як теплоізоляційний матеріал. Його отримують шляхом спученням в’яжучого, тонкомолотої добавки і води за допомогою спеціальних способів. Легкий бетон менш теплопроводен в порівнянні з важким бетоном, тому його застосовують переважно в зовнішніх огороджувальних конструкціях.

По виду в’яжучого речовини бетон поділяють на: цементний (найбільш поширений), силікатна (вапняно-кремнеземний), гіпсовий, змішаний (цементно-вапняний, вапняно-шлаковий і т.п.), спеціальний – застосовуваний при наявності особливих вимог (жаростійкості, хімічної стійкості та ін.).

По виду заповнювача розрізняють бетони на: щільних, пористих, спеціальних заповнювачах, що задовольняють спеціальним вимогам (захисту від випромінювань, жаростійкості, хімічної стійкості і т.п.). У вигляді наповнювачів застосовують місцеві кам’яні матеріали: пісок, гравій, щебінь, а також побічні продукти промисловості.